Top

کبک بسته بندی

                                                                       دیجی پروتئین

 

 
 
 
تقویت قوای جسمانی و حافظه، رفع ضعف عمومی بدن، پیشگیری از عفونت‌های تنفسی، قطع تب و برطرف نمودن مشکلات و ناراحتی‌های عصبی از خواص گوشت کبک است.

گوشت کبک از گوشتهای بسیار لذیذ و سودمند است. گرچه دسترسی به این گوشت برای همه افراد جامعه آسان نبوده و میسر نیست، لیکن خواص بیشمار آن ما را بر آن داشت تا شما را با خواص گوشت این پرنده آشنا کنیم. گوشت کبک با طبيعت گرم، چربي پايين و پروتئين بالا براي همگان از کودک و خردسال تا شخص سالمند مفيد بوده و سلامت بخش است. از خواص گوشت کبک در طب سنتی براي درمان بيماريهايي هم چون ضعف اعصاب و درد مفاصل استفاده مي شود. در ادامه این مطلب تعدادی از خواص گوشت کبک و کاربردهای درمانی آن گردآوری شده است.

ویژگیهای گوشت کبک

کبک از خانواده ماکیان با خصوصیات پرندگان وحشی شکاری است. گوشت کبک معمولا جزو غذاهای لوکس محسوب می‌ شود و قیمت بالا و مخصوص به خود دارد. گوشت این پرنده، به علت داشتن جنب و جوش های فراوان از لحاظ لذیذی از گوشت مرغ ، شترمرغ و بوقلمون بالاتر و خوش طعمتر میباشد. حدود 7 الی 10 درصد پروتئین بیشتری دارد و بسیار گوشت خوب و قابل استفادهای بوده، جذب بسیار عالی مواد غذایی این گوشت توسط بدن امکانپذیر است .

خواص گوشت کبک


خواص گوشت کبک (طبیعت و خواص درمانی)

مزاج گوشت كبك گرم و خشك است. به‌طوركلی، طبع پرندگان كوچك‌تر همانند خواص گوشت کبوتر كه دارای تحرك بیشتر و سریع‌تر هستند، به سمت گرمی و خشكی بیشتری است، اما خارج از اعتدال نبوده و مورد توصیه طب سنتی و بسیار مفید برای انسان است. بسیار لطیف و سریع الهضم است و غذاییت نسبتا زیادی دارد. برخی از خواص گوشت کبک به شرح زیر میباشد:

 • گوشت به دلیل چربی و کلسترول بسیار پایین از خطر بروزبیماریهای قلبی عروقیپیشگیری کرده و به دلیل غنی بودن ازپتاسیم، مصرف به اندازه‌ آن برای افراد بافشار خون بالامانعی ندارد.
 • مصرف گوشت کبک در تقویت قوای جسمانی و نیروی جنسی موثر است.
 • گوشت کبک می تواند از ابتلا به بسیاری عفونتهای تنفسی پیشگیری کند.
 • از خواص گوشت کبک در طب سنتی اسلامی کمک به قطع تب است. در این زمینه از امام موسی کاظم (ع) روایت شده است، گوشت کبک ساق را محکم می کند و تب را می برد.
 • از خواص گوشت کبک در بیشتر مناطق دنیا برای برطرف نمودن مشکلات و ناراحتی های عصبی، ضعف اعصاب و بیخوابی استفاده میشود.
 • از مهمترین خواص گوشت کبک، تولید کمتر اسید اوریک در بدن است، از این رو فعالیت کلیهها را افزون می سازد و به دفع سموم بدن یاری فراوان می رساند.
 • مصرف گوشت کبک برای تقویت حافظه مفید است و در رفع ضعف عمومی بدن موثر میباشد.
 • استفاده از خواص گوشت کبک برای افرادی که در دوره نقاهت بیماریها هستند، بسیار مفید است.
 • جالب است بدانید علاوه برگوشت کبک، مغز سر، جگر خام، زهره، بیضه و این پرنده در درمان بیماریهایی همچون یرقان، صرع، تقویت چشم و حافظه، لاغری و کاربرد درمانی و دارویی دارد.

ارزش غذایی گوشت کبک

وجود مقادیر زیاد مواد معدنی در گوشت کبک، نشان دهنده ارزش غذایی بالای آن میباشد. مقدار پتاسيم گوشت کبک زياد بوده و کلسيم، فسفر، منيزيم، آهن و مقدار کمي گوگرد آن مي تواند براي بدن بسيار مفيد باشد. در 100 گرم گوشت کبک 158 کالري انرژي نهفته است. البته از لحاظ آهن گوشت کبک، فقیر است و در مقایسه با خواص گوشت شترمرغ و حتی مرغ، آهن کمتری دارد. همچنین لازم به توضیح است عناصر غذایی موجود در گوشت کبک این قابلیت را دارد که به خوبی جذب بدن گردد و به همین جهت در تامین مواد مورد نیاز بدن بسیار کارا است.

مضرات و موارد احتیاطی در مورد مصرف گوشت کبک

 1. میزان چربی و کلسترول گوشت کبک کمتر از گوشت مرغ است، اما به هر حال، مصرف آن سبب کاهش کلسترول خون نمی شود، چون این گوشتها منبع چربی های اشباع هستند، بنابراین افراد دچار چربی خون بالا، بایستی از زیاده روی در مصرف آن اجتناب کنند.
 2. زیادهروی در مصرف گوشت کبک، در افراد گرم مزاج و هوای گرم و شهرهای گرمسیر چندان مناسب نیست، همچنین لازم به ذکر است مصلح آن در این شرایط سکنجبین و ترشیها است.

" لطفا روی عکس زیر کلیک کنید در بخش نظر سنجی سایت شرکت کنید و با نظرات تان ما را در بهینه سازی سایت مان یاری داده ودر قرعه کشی جوایز (لوازم اشپزخانه )نظر سنجی شرکت فرمائید   متشکریم  "  

 • 1
 • 1

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها