Top

فروش گوشت و پروتئین عمده تازه

      

      توضیحات راجع به فروش گوشت وپروتئین تازه  عمده

 

 با سلام واحترام خدمت تمامی هم میهنان وهمکاران و همشهریان عزیز

       <فروشگاه اینترنتی دیجی پروتئین بعنوان اولین وبزرگترین فروشگاه آنلاین کشور شناخته شده است>

فروشگاه عمده دیجی پروتئین بعنوان نماینده مستقیم مجنمع صنعتی گوشت مغان اردبیل و توضیع کننده آنلاین در راستای  حمایت از مصرف کننده  واقعی و کمک به تولید کننده راه اندازی گردیده و آمادگی خود را حهت خدمت رسانی و قرارداد تامین به مراکز ذیل اعلام میدارد.

ارگانهای لشگری وکشوری ادارجات دولتی وخصوص کترینگهای صتعتی باغ تالار ها و رستوران هاو تمامی مراکز تهیه وتوضیع پروتئین و بزودی تمامی هممیهنان عزیز در سر تاسر میهن اسلامی میباشد 

       توضیحات مختصر وکلی راجع به نوع فروش و ارسال  محصول                                         دیجی پروتئین مقدار فروش محصولات خود را در حال حاضر به صورت عمده از پانصد (500)کیلو گرم شروع و تا تناژ های بالا امادگی ارسال را با کامیونت های یخچال دار  دارا میباشد و لی به جهت نمونه حداقل   100 کیلو  به صورت نمونه حداقلی توسط دیجی پروتئین در نظر گرفته شده که  قابل ارسال  میباشد که هزینه ان توسط مشتری پرداخت خواهدشد اما در اوزان بالا

هزینه ارسال قابل مذاکره میباشد   

                                  دیجی پروتئین فراتر از خدمت 

نگهداری گوشت‌های تازه ذبح شده در یخچال سبب شده باکتری کشنده تب کریمه کنگو که بین انسان و دام مشترک بوده و از لحاظ تشخیص و بالینی دامپزشکان را دچار مشکل می‌کند، در دمای پایین محیط از بین رفته و به اصطلاح عقیم می‌شود.
 
مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور گفت: با نگهداری گوشت تازه ذبح شده در یخچال باکتری‌های مختلفی از جمله تب کریمه کنگو غیر فعال شده و ضریب ایمنی این ماده غذایی بالا می‌برد.

مجید شاهین  مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دیجی پروتئین ؛با اشاره به لزوم نگهداری گوشت‌های ذبح شده تا 24 ساعت در دمای ‌یخچالی اظهار داشت: این اقدام برای افزایش ضریب ایمنی گوشت‌های ذبح شده باید صورت بگیرد تا بیماری‌ها و باکتری‌ها مشترک بین انسان و دام همچنین ویروس‌های ‌دامی در اثر واکنش‌های سرد شدن از بین برود.

وی یادآور شد: باید گوشت گوسفند را به مدت 24 ساعت و گوشت گاو را به مدت 72 ساعت پس از ذبح در یخچال نگهداری کرده تا بیماری‌های مختلف آن از بین رود.

مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی دیجی پروتئین  با بیان اینکه نگهداری گوشت های تازه ذبح شده سبب عقیم شدن باکتریهای آن می‌شود افزود: در دمای پایین باکتری‌ها فعالیتشان از بین رفته و PH گوشت به 8/5 تا 2/ 6 رسیده که در نهایت باکتری‌های خطرناک از بین رفته و فرآیند ترد شدن گوشت بهتر انجام می‌شود.

شاهین  یادآور شد: نگهداری گوشت‌های تازه ذبح شده در یخچال سبب شده باکتری کشنده تب کریمه کنگو که بین انسان و دام مشترک بوده و از لحاظ تشخیص و بالینی دامپزشکان را دچار مشکل می‌کند، در دمای پایین محیط از بین رفته و به اصطلاح عقیم می‌شود.

وی گفت: توصیه ما به مردم توصیه می کنیم در موقع کشتار طیور از ناظران بهداشت سازمان دامپزشکی کشور برای بالا رفتن ضریب ایمنی گوشت ذبح شده استفاده کنند.

 

" لطفا روی عکس زیر کلیک کنید در بخش نظر سنجی سایت شرکت کنید و با نظرات تان ما را در بهینه سازی سایت مان یاری داده ودر قرعه کشی جوایز (لوازم اشپزخانه )نظر سنجی شرکت فرمائید   متشکریم  "   

                                                                                    

                                        

 

پرفروش ترین ها

پربازدیدترین ها