به گزارش خبرگزاری برنا، زیاده‌روی در مصرف گوشت قرمز احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون بالا، کلسترول خون و برخی از سرطان‌ها را افزایش می‌دهد. در نتیجه لازم است که با ترفندها و روش‌هایی اثرات منفی گوشت قرمز را کاهش دهید. سازمان‌های سلامت عمومی بی‌وقفه در حال هشدار دادن در خصوص مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز هستند.

با توجه به مضرات مصرف بیش از اندازه این ماده غذایی به نظر می‌رسد که این هشدارها کاملا به جا است و مصرف‌کننده‌ها باید بیشتر نسبت به این اخطارها هوشیار باشند. چون زیاده‌روی در مصرف گوشت قرمز احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی، فشارخون بالا، کلسترول خون و برخی از سرطان‌ها را افزایش می‌دهد. در نتیجه لازم است که با ترفندها و روش‌هایی اثرات منفی گوشت قرمز را کاهش دهید.

www.digiprotein.ir

نکاتی راجع به گوشت منجمد


 


آیا گوشت های منجمد پروتئین موجود در گوشت های معمولی را دارند؟ نحوه ی پخت گوشت های منجمد باید چگونه باشد؟

 

   

 مجید شاهین  مدیر كل نظارت بر مواد غذایی دیجی پروتئین  گفت:برای این ‌كه ارزش تغذیه گوشت های منجمد كاهش پیدا نكند 24 ساعت قبل از مصرف باید از محیط فریزر خارج و در محیط یخچال قرار داده شود یعنی دمای گوشت را از منفی 18 درجه به صورت تدریجی به 4 درجه رساند.
مدیر كل نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت افزود:در روش انجماد سرعت رشد میكروارگانیسم‌ها كاهش پیدا كرده و آبی كه در ماده غذایی وجود دارد و در اختیار باكتری قرار می‌گیرد در زمان انجماد كاهش پیدا كرده و زمان نگهداری گوشت افزایش پیدا می‌كند.
وی گفت: گوشت را می‌توان در دمای منفی 18 درجه به مدت یك سال نگهداری كرد و برای این‌ كه سلول‌های ماهیچه‌ای گوشت آسیب كمتری ببیند و ارزش تغذیه‌ای گوشت كاهش پیدا نكند،بهتر است برای رفع انجماد آن به مدت 24 ساعت گوشت را از فریزر خارج كرده و در محیط یخچال قرار داده یعنی دمای گوشت را از منفی 18 درجه به 4 درجه برسانیم كه برای پخت و پز آماده شود.در این صورت ارزش غذایی آن كاهش پیدا نمی‌كند.
 

  " لطفا روی عکس زیر کلیک کنید در بخش نظر سنجی سایت شرکت کنید و با نظرات تان ما را در بهینه سازی سایت مان یاری داده ودر قرعه کشی جوایز (لوازم اشپزخانه )نظر سنجی شرکت فرمائید   متشکریم  "