به گزارش پارس نیوز، 

مسعود رسولی با اشاره به اینکه ستاد تنظیم بازار به منظور مدیریت و تامین نیاز با همکاری بخش خصوصی گوشت قرمز گوسفندی وارد کرده است، افزود: براساس آمار روزانه 100 تن گوشت قرمز در استان تهران که پر مصرف ترین بازار کشور است عرضه می شود.

وی گفت:‌ میزان واردات گوشت قرمز به حدی است که نیاز بازار را تا چندین ماه آینده پاسخگو است.

رئیس انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی افزود: گوشت گوسفندی وارداتی با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار و با بسته بندی به صورت پاکسازی شده در فروشگاههای زنجیره ای و میادین تره بار روزانه توزیع می شود.

رسولی گفت: ران گوسفندی با قیمت هر کیلو 43 هزار تومان، سردست هر کیلو 42 هزار تومان، راسته گوسفندی هر کیلو 35 هزار تومان، قلوه گاه هر کیلو 25 هزار تومان و گوشت گردن گوسفندی نیز هر کیلو 35 هزار تومان در فروشگاههای زنجیره ای عرضه می شود.

وی از شهروندان خواست: برای تامین گوشت مورد نیاز به فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار مراجعه کنند .

رئیس انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی افزود: گوشت های وارداتی از لحاظ کیفیت و سلامت در سطح مطلوبی است و دامپزشکان تمام مراحل تولید، کشتار و عرضه را بطور مستقیم نظارت می کنند.

رسولی گفت: بازرسان سازمان تعزیرات و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان نیز در چگونگی توزیع، عرضه و قیمت ها نظارت دارند.

وی افزود: در برخی مواقع تخلفاتی درباره تغییرات در قیمت در فروشگاه های زنجیره ای گزارش شده که رسیدگی شده است.

رئیس انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی گفت: چندین مورد از تخلف گرانفروشی را خودم در بازدیدی که از فروشگاهها داشتم مشاهده کردم که با گزارش به سازمانهای مرتبط از تکرار آن جلوگیری شد.

رسولی تاکید کرد: توزیع گوشت قرمز بصورت روزانه گزارش می شود و آمار دقیقی از آنچه که در اختیار فروشگاهها قرار می گیرد وجود دارد بنابراین موارد تخلف به آسانی قابل پیگیری است.

وی همچنین تصریح کرد: فروش عمده گوشت قرمز گوسفندی در فروشگاههای زنجیره ای و میادین میوه و تره بار ممنوع است و فروشگاهها موظفند گوشت توزیع شده با قیمت دولتی را بصورت خرده فروشی عرضه کنند.

رئیس انجمن صنفی تولید و بسته بندی مواد پروتئینی افزود: مواردی از فروش عمده گوشت قرمز دولتی وارداتی در فروشگاههای زنجیره ای گزارش شد که بلافاصله با آنها برخورد شد.

رسولی گفت: خودم مواردی را مشاهده کردم که گوشت قرمز وارداتی با قیمت دولتی بصورت عمده فروخته شده بود و خریدار همان گوشت را با قیمت دیگری با تفاوت قیمت حداقل 20 هزار تومان عرضه کرده است.

                                              دیجی پروتئین 

Image result for ‫عکس گوشت گوسفندی منجمد عمده‬‎

 

    توضیحات :

گوشت گوسفندی تهران چه کیفیتی دارد و چگونه تولید میشود؟ پخش عمده گوشت گوسفندی تهران توسط چه مراکز و شرکت هایی انجام میشود؟ لطفا در ادامه با ما همراه باشید.
گوشت گوسفندی تهران یکی از معتبرترین محصولات گوشتی است که معمولا از طریق واردات گوشت از استان های گلستان و گنبد کاووس و استان لرستان کردستان و برخی دیگر استانها که عمدتاو  اکثر استانها مازاد نیاز خود را به استان تهران به دلیل جمعیت زیاد و مرکز کشور بودن ارسال میکنند .

گوشت گوسفندی ترکمن یکی از بهترین انواع گوشت های گوسفندی است که کیفیت بالایی دارد و عمدتا به تهران ارسال میشود. در واقع اکثر گوشت های تهران از استان های دیگر علی الخصوص قم وارد میشود. پخش گوشت گوسفندی تهران به صورت عمده توسط شرکت های واردکننده و تولیدکنندگان انجام میشود.

    گوشت گوسفندی منجمد به شکل های مختلف در بازار موجود میباشد داخلی وخارجی همانطور که میدانید واردات گوشت کشورمان از کشورهای همجوار مثل ارمنستان ومغواستان و روسیه هند پاکستان استرالیا و برزیل و چند کشور دیگر وارد میشود که از کشور برزبل و هند و پاکستان گو شت گوساله و گاو و تقریبا مابقی کشور ها گوشت گوسفندی وارد میشود 

قابل ذکر هست که بیشتر اقلام و گوشتهای وارداتی به صورت منجمد و در برخی موارد به صورت گرم وارد کشور میشود اکثر کشورهای که مسافت زیادی دارند مثل برزیل گوشت انها به صورت منجمد و در برخی موارد به صورت تازه و از راه هوایی وارد کشور میشود و در انتهای مطلب اضافه میکنم که گوشتهای منجمد همه گی زیر نظر دامپزشکی و ذبح اسلامی انجام شده و پس از قرنطینه و  مراحل مختلف که زیر نطر دکنر و مهندسین ناطر به کشور وارد میشود البته همه به صورت قطع بندی شد و به صورت استرج و دارای لیبل وتاریخ ومحل تولید و استانداردهای دامپزشکی کشورمان میباشد انجام میپذیرد 

 

 " لطفا روی عکس زیر کلیک کنید در بخش نظر سنجی سایت شرکت کنید و با نظرات تان ما را در بهینه سازی سایت مان یاری داده ودر قرعه کشی جوایز (لوازم اشپزخانه )نظر سنجی شرکت فرمائید   متشکریم  "