Top

کوکوی فلفل دلمه ای

طرز تهیه کوکو فلفل دلمه ای

کوکو فلفل دلمه ای

برای دستور تهیه کوکو فلفل دلمه ای باید از مواد خرد شده استفاده کنید. متاسفانه مواد درشت و ناهنجار بافت داخلی کوکو را به هم می زند و آن را از حالت انسجام خارج می سازد. ظرف مناسبی بردارید. تخم مرغ ها را در آن بشکنید و هم بزنید. این هم زدن باید در حدی باشد که تخم مرغ به شکل کف در آید.

فلفل دلمه ای قرمز

در ادامه نوبت به اضافه کردن سبزی ها رسیده است. پیازچه، ریحان و جعفری خرد شده را به تخم مرغ اضافه و دوباره هم بزنید. در این مرحله از طرز تهیه کوکو فلفل دلمه ای باید ادویه ها را به مواد داخل ظرف بیفزایید. فلفل سیاه، سس پستو و پنیر را به مخلوط مواد اضافه و هم بزنید. این کار به انسجام بیشتر بافت کوکو منجر خواهد شد.

سبزی ریحان و جعفری

مواد مخلوط شده را در کناری بگذارید. یک تابه با ابعاد مناسب و نچسب بردارید. آن را روی حرارت متوسط بگذارید. در ادامه روغن زیتون را داخل تابه بریزید. بعد از داغ شدن روغن می توانید پیازهای خرد شده را داخل روغن تفت دهید. در مرحله بعدی طرز تهیه کوکو فلفل دلمه ای, باید سیر خرد شده را به پیاز اضافه و تفت دهید.

پیاز و فلفل دلمه

بعد از تفت خوردن سیر، لوبیا، فلفل دلمه و گوجه را به مواد تابه اضافه کنید تا فقط کمی گرم شوند.

مراحل تهیه کوکو فلفل دلمه و بادمجان

کاسه مخلوط تخم مرغ را بردارید و سبزیجات را در آن بریزید و آن گاه به محتویات داخل تابه اضافه کنید. منتظر بمانید تا تخم مرغ ها بسته شوند. برای جدا کردن تخم مرغ از لبه تابه از یک کفگیر پلاستیکی کمک بگیرید و بعد مخلوط داخل تابه را برگردانید. منتظر بمانید تا سمت دیگر کوکو نیز داخل تابه بپزد.

تابه را از روی حرارت برداشته و به مدت ۳ الی ۴ دقیقه بر روی آن فویل بکشید. در این مرحله دستور پخت کوکو فلفل دلمه ای به پایان رسیده است. کوکو را برش دهید و در ظرف های سرو بگذارید. در صورت تمایل می توانید روی آن نمک و فلفل بپاشید و نوش جان کنید.

طرز تهیه کوکو فلفل دلمه ای

در این مطلب طرز تهیه کوکو فلفل دلمه ای به شما همراهان ارائه شد. امیدواریم بتوانید این غذای فوق العاده را امتحان کنید. شما می توانید برای تزیین کوکو از گوجه استفاده کنید. در صورت تمایل از دیگر دستورات آشپزی امتحان شده و مفید برای تهیه کوکو های مختلف دیدن نمایید.

 

digiprotein.ir