Top

غذاهای گران دنیا

۶- بستنی ساندی اپیولنس گولدن

این دسر دارای بستنی تایلندی وانیلی با برگ های خوراکی طلایی است که سپس با آبنبات پاریسی و خاویار بزرگ تزئین می شود. بازدید کنندگان شهر نیویورک معمولا دسر آیس چاکلت را انتخاب می کنند. اما گردشگران پولدارتر می توانند یک دسر بسیار دلپذیرتر را در اختیار داشته باشد: “بستنی ساندی اپیولنس گولدن “که برای هر کدام ۱۰۰۰ دلار باید هزینه کنند. درست کردن این دسر، که باید حداقل ۴۸ ساعت پیش انجام شود، همراه با سه قاشق بستنی وانیلی تاهیتی پوشیده شده در برگ طلای ۲۳ قیراتی و همچنین بادام، خاویار و یک نوع ارکیده شیرین، هشت ساعت طول می کشد. این ظرف در یک کریستال بسیار گران (با ۲۳ قیرات ورقه طلا درست شده است) و یک قاشق طلای ۱۸ قیراتی سرو می شود.

۱۰۰۰ دلار

بستنی ساندی اپیولنس گولدن

۵- پیتزای نینو بلیسیما

این پیتزا خاویار لوکس که قیمت آن ۱،۰۰۰ دلار است پس از افزودن به منوی رستوران نیویورک، یک شگفتی به حساب آمد. این غذای عجیب توسط نینو سلیماج، صاحب رستوران نینو بلیسیما در منهتن ساخته شد. بیشتر قیمت آن به خاطر خاویاری است که روی پیتزا سرو می‌شود که خود آن ۸۲۰ دلار قیمت دارد. صدها نفر از مردم این غذا را که جزو گران ترین غذاهای دنیا می باشد خریداری کرده اند.  پایه این پیتزا کرم فرایشه است و چهار نوع خاویار با دم خرچنگ در آن به کار رفته است. در روی این پیتزا تکه هایی از ماهی قزل آلا و واسابی یا ترب ژاپنی دیده می شود.

۱۰۰۰ دلار

پیتزای نینو بلیسیما

۴- فریتای زیلیون دلاری خرچنگ

برای ساخت این فریتای ناب، ۱۰ اونس خاویار و نیم کیلو خرچنگ استفاده می شود که با تخم مرغ پوشیده می شوند و روی سیب زمینی سرخ شده قرار می‌گیرند.

۱۰۰۰ دلار

فریتای زیلون دلاری خرچنگ

۳- ترافل سفید اروپایی

ترافل یک قارچ زیرزمینی با بوی زیادی است که شبیه یک سیب زمینی با پوستی نامنظم و خشن می باشد. اما این ترافل های سفید مخصوص در پایه درختان بلوط در فرانسه و ایتالیا یافت می شوند. برای پیدا کردن این ترافل ها سگ هایی آموزش می بینند تا بتوانند در پای درخت ها به جستجوی آن ها بپردازند.

۳۶۰۰ دلار

ترافل سفید اروپایی

۲- خاویار الماس

این خاویار، یک غذای بسیار کمیاب در ایران است. تنها فروشگاهی که این کنسروها به فروش می روند در پیکادلی لندن هستند. آن ها رنگی شبیه طلا دارند و در یک قوطی طلای ۲۴ قیراطی فروخته می شوند.

۳۴۰۰۰ هر کنسرو

خاویار الماس

۱- پودینگ لیندو هو

این دسر در راس گران ترین غذاهای دنیا قرار دارد. پودینگ لیندو هو از یک نوع شکلات خالص بلژیکی، طلا، خاویار و دو قیرات الماس درست شده است.

۳۴۵۰۰ دلار

پودینگ لیندو هو

خیلی از افراد می گویند که تمام این گران ترین غذاهای دنیا صرف چند دقیقه تمام می شود و ارزش صرف این همه پول را نداند. اما دسته دیگری اعتقاد دارند که همان یک بار تجربه ایست که با هیچ غذای دیگری نمی شود مقایسه اش کرد.

 

                                   digiprotein.ir