Top

خورش ناردون

طرز تهیه خورش ناردون با مرغ

بعد از اینکه تکه های مرغ را شستید، آن ها را مزه دار می کنید. شما می توانید از سایر قسمت های مرغ که گوشت کامل دارد، برای این کار استفاده کنید. تکه های مرغ را در یک ظرف در دار قرار دهید. به اندازه دلخواه نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و ادویه های مورد علاقه خود را همراه با یکی دو قاشق زیتون به مرغ آغشته کنید. درب ظرف را روی آن قرار داده و آن را به مدت یک ساعت در یخچال قرار دهید تا به خوبی طعم دار شود. شما می توانید از کمی پودر تخم گشنیز و پودر پاپریکا نیز برای مزه دار کردن استفاده کنید.  بعد از گذشت زمان لازم، مرغ ها را در روغن سرخ کنید تا سفت تر شوند و هنگام پختن متلاشی نشوند و شکل خود را از دست ندهند.

تکه های مرغ جهت تهیه خورش ناردون شمالی

  •  

در همان روغنی که مرغ را سرخ کردید، پیاز خلالی شده را بریزید و سرخ کنید. زمانی که پیاز به شکل طلایی در آمد، سیر را اضافه کنید.

پیاز سرخ کرده جهت تهیه خورش انار

در مرحله بعدی طرز تهیه خورش ناردون وقتی عطر سیر بلند شد می توانید رب انار را به مجموع آن ها اضافه کنید.

در واقع طعم واقعی و نهایی خورشت شما با طعم رب انار مشخص می شود. به سرعت هم بزنید تا نسوزد. آن گاه آب انار را به آن اضافه کنید. در قابلمه یا تابه را بر روی آن قرار دهید و اجازه دهید مخلوط جوش بیاید. آن گاه تکه های مرغ را به آن اضافه کنید.

آب انار جهت تهیه خورش انار

ابتدا رنگ اولیه خورشت به رنگ روشن متمایل است و در حین پخت تیره تر می شود. حرارت را کم کنید تا مرغ بپزد و خورش به روغن بیفتد. تقریباً یک ربع آخر دانه های انار را به آن اضافه کنید. درب قابلمه را بعد از ریختن دانه های انار نگذارید. چون دانه های انار سفید خواهد شد. در آخر می توانید بنا به ذائقه ی خود از چاشنی های متفاوتی استفاده کنید.

دستور تهیه خورش ناردون

اگر شیرین پسند هستید از شکر یا آلو بخارا و اگر علاقه دارید خورش شما ترش مزه باشد از آبغوره با نارنج استفاده کنید.

طرز تهیه خورش ناردون

امیدواریم طرز تهیه خورش ناردون مورد پسند شما قرار گرفته باشد و این خورش به عنوان یکی از خورش های خوشمزه در لیست برنامه غذایی شما قرار گیرد. در صورت تمایل از انواع خورش در سایت دیدن بفرمایید.

 

digiprotein.ir