Top

بهترین غذاهای خیابانی گوا

کتلت پائو

دوم پدرو | Dom Pedros

آیا دوست دارید تجربه غذاهای پرتغالی را در گوا داشته باشید؟ اگر پاسختان مثبت است پس رستوران دوم پدرو بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این رستوران یکی از بهترین و ارزان ترین رستوران ها در جنوب گواست و بهشتی برای عاشقان شکم گردی محسوب می شود. این رستوران در محله اولد مارگائو ( Old Margao) قرار دارد و به خاطر اسنک ها و غذاهای خوشمزه اش مشهور است. یکی از معروف ترین غذاهایی که می توانید در این رستوران بخورید Prawns Rissois  است که نوعی کتلت میگو است. البته این غذا ریشه پرتغالی دارد و یکی از غذاهایی است که از فرهنگ پرتغالی وارد گوا شده است. سایر غذاهای خیابانی گوا که می توانید در این اغذیه فروشی محبوب و پرطرفدار پیدا کنید می توان به کتلت پنیر، سمبوسه گوشت، دونات و اسپرینگ رول اشاره کرد.

سمبوسه گوشت

 

وادا پاو رستوران | Vada Pav

یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی گوا وادا پاو است. این غذا در بمبئی هم بسیار پرطرفدار است و اگر از بمبئی به گوا آمده اید حتما در آن جا هم این غذا را در اغذیه فروشی ها دیده اید. در منطقه پوندا (Ponda) می توانید لذیذترین و مشهورترین وادا پاو را امتحان کنید. رستوران ساندیپ (Sandeep) در دهه ۸۰ افتتاح شده و طیف متنوعی از خوشمزه ترین غذاهای خیابانی گوا را به مشتریان ارائه می کند. این رستوران در فارماگودی قرار دارد و پاتوق دانشجوها و کوله گردهاست. وادا پاو یکی از ارزان ترین و بهترین غذاهای خیابانی گوا است و توصیه می کنیم حتما امتحانش کنید. اگر به فارماگودی بروید از هرکس که بپرسید غرفه ساندیپ را به شما نشان می دهد و پیدا کردنش اصلا سخت نیست.

ساندویچ وادا پاو گوا

کتلت مرغ | Chicken Cutlet

گوا شهری ساحلی و تفریحی است و تقریبا هرکس به این شهر می آید برای لذت بردن از تفریحات ساحل و خوردن غذاهای خوشمزه هندی است. به همین دلیل در گوا غرفه ها و رستوران های بسیار زیادی وجود دارد و تقریبا هرجای گوا که باشید کلی رستوران و اغذیه فروشی سیار می بینید. اگرچه گوا به غذاهای دریایی اش شهرت دارد اما یکی از بهترین جوجه های منطقه را هم به مسافران ارائه می کند. اگر حوصله غذاهای دریایی را ندارید و دلتان گوشت مرغ می خواهد کتلت مرغ بهترین و خوشمزه ترین انتخاب برای شما خواهد بود. در صورتی که نزدیک منطقه باتلباتیم (Betalbatim) گوا هستید به جای درستی آمده اید! در این منطقه در فاصله ۱۰۰ متری رستوران ایتالیایی دا تیتا، اغذیه فروشی کوچکی وجود دارد که یکی از فوق العاده ترین ساندویچ های کتلت مرغ را سرو می کند. در این رستوران کتلت مرغ و کتلت گوشت  را داخل نان های مخصوص قرار می دهند و با سس ویژه گوا و کاهو داخلش را پر می کنند.

کتلت مرغ

بازار کاندولیم | Candolim Market

یکی از مناطقی که بهترین غذاهای خیابانی گوا را می فروشد بازار کاندولیم است. این بازار از ساعت ۷ صبح تا ۱۰ شب باز است و هر سلیقه و ذائقه ای را راضی می کند. در غرفه های این بازار می توانید انواع غذاهای خیابانی گوا مثل میگو سوخاری، وادا پاو، غذاهای دریایی و غذایی جالب به نام آبنبات چوبی جوجه را پیدا کنید. آبنبات چوبی جوجه با اسم بامزه ای که دارد طرفداران زیادی هم دارد.

غذاهای گوا هند

شنبه بازار شبانه

شنبه بازار مشهور گوآ هر شنبه از ساعت ۶ بعدازظهر تا نزدیک صبح باز است و زندگی شبانه هیجان انگیزی را در گوا به وجود می آورد. این بازار در منطقه آرپورا قرار دارد و به سه بخش تقسیم شده است. در یک قسمت انواع پوشاک و البسه هندی و بین المللی فروخته می شود و همین طور بدلیجات و جواهرآلات هندی از نقاط مختلف در معرض فروش قرار داده می شود. در قسمت میانی بازار غرفه های مواد غذایی قرار دارند و در قسمت دیگر بوتیک های نسبتا شیک قرار دارند. در بخش مواد غذایی می توانید طیف متنوعی از غذاهای خیابانی گوا و همین طور غذاهای بین المللی را پیدا کنید. غذاهای یونانی، مکزیکی و ایتالیایی در کنار غذاهای اصیل هندی به فروش می رسند. همچنین یکی از چیزهایی که باعث جذابیت بیشتر این بازار شبانه می شود اجرای موسیقی زنده و پرفورمنس های هنری است. اگر آخر شب به این بازار بیایید از جمعیت زیاد و شور و هیجان این بازار متعجب خواهید شد.

 

 

digiprotein.ir