Top

موهیتو

موهیتو نوعی نوشیدنی خنک و خوشمزه است که از ترکیب آب گازدار، برگ نعناع، شکر، رام سفید و آبلیمو به دست می آید. در کشور کوبا برای تهیه موهیتو از نعناع اسپیکاتا استفاده می‌شود که در این کشور محبوبیت بسیار زیادی دارد؛ چرا که زادگاه موهیتو کوبا است. به طور کلی وجود مزارع بسیار زیاد نیشکر و فراوانی گیاه نعنا در کوبا عامل اصلی به وجود آمدن این کوکتل در سراسر جهان بوده است. ترکیب شیرینی مناسب، تازگی و طراوت لیمو ترش به همراه نعنا، این کوکتل دوست داشتنی را، به یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در سراسر جهان تبدیل کرده است. روزانه هزاران لیتر موهیتور در سراسر جهان تولید شده و توسط عموم مردم مورد استفاده قرار می گیرد. گفتنی است که موهیتو، پای ثابت مهمانی ها و مجالس رسمی بوده و به عنوان یک نوشیدنی محبوب مورد استفاده قرار می گیرد.

مواد لازم برای تهیه موهیتو نعنا

مواد لازم برای تهیه موهیتو نعنا

برای تهیه یک پارچ موهیتو نعنا به 3 پیمانه آب، 1 پیمانه شکر، 2 عدد برگ تازه نعنا، 2 پیمانه شربت لیمو، 1 پیمانه آب لیمو، 8 پیمانه سودا یا آب گازدار به همراه چند برش لیوترش نیاز است. ابتدا آب و شکر را به هم ترکیب کرده، سپس برگ تازه نعنا را به همراه شربت لیمو و سودا ترکیب کرده و در پایان آب گازدار را به آن اضافه کنید؛ قبل سرو نوشیدنی لیمو تازه را درون آن ریخته و به مدت 1 ساعت داخل یخچال قرار دهید.

نوشیدنی نعنا و لیمو

نوشیدنی نعنا و لیمو

به طور کلی نوشیدنی نعنا و لیمو از نظر ظاهری و مزه شباهت زیادی به موهیتو دارد. رنگ این نوشیدنی سبز بوده و عموما پس از قرار دادن در یخچال به صورت خنک یا تگری سرو می شود. همانطور که گفته شد، با نزدیک شدن به فصل تابستان، تقاضا برای نوشیدنی های خنک بالا رفته و مردم علاقه بیشتری به این دست از نوشیدنی ها نشان می دهند. اگر به دنبال یک نوشیدنی خنک و خوشمزه هستید که در کنار پایین آوردن دمای بدن شما در فصل گرما، انرژی تازه ای به شما ببخشد، حتما نوشیدنی نعنا لیمو را امتحان کنید. برای تهیه این نوشیدنی به نعنا، شکر، آب، آب گاز دار و یخ نیاز است. در بعضی مواقع به آن برگ نعنا هم اضافه می شود.

تفاوت بین لیموناد و موهیتو در چیست؟

تفاوت بین لیموناد و موهیتو در چیست؟

این دو نوشیدنی هر دو مزه ترش و شیرین داشته و به صورت خنک به ویژه در فصل تابستان سرو می شوند. لیموناد در خانواده نوشابه ها قرار می گیرد و قند زیادی دارد. از سوی دیگر از نظر ارزش غذایی، موهیتو قند کمتری داشته و مصرف مداوم آن، ضرر کمتری برای بدن دارد. همچنین به دلیل داشتن برگ نعنا، نوشیدنی طبیعی تری است.

سفارش موهیتو از ریحون

اگر در فصل گرم تابستان هستید و گرما طاقت شما را تمام کرده است، نیازی به گشت گذار در خیابان ها برای تهیه یک نوشیدنی خنک نیست؛ چرا که به کمک سامانه سفارش آنلاین غذای ریحون، از میان بیش از 3500 رستوران خوب در شهر های بزرگ ایران مثل تهران، کرج، مشهد، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت و قزوین، می توانید نوشدنی خنک و خوشمزه خود مثل موهیتو را به صورت آنلاین سفارش داده و پس از پرداخت هزینه آن هم به صورت آنلاین، نوشیدنی خنک خود را در محل دلخواه دریافت کنید.