Top

شیرینی نارگیلی

دستور پخت و طرز تهیه

بهتر است برای تهیه شیرینی نارگیلی از پودر نارگیل پر چرب استفاده کنیم. پودر نارگیل را به همراه نیمی از سفیده های تخم مرغ ، وانیل ، شکر و ۵۰ گرم از روغن مایع در یک ظرف می ریزیم و مواد را خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند.

پس از اینکه مواد را مخلوط کردیم به وسلیه چرخ گوشت ۲ بار چرخ می کنیم. اگر چرخ گوشت در دسترس نبود به وسلیه مخلوط کن یا میکسر مواد را خوب میکس می کنیم. پس از میکس کردن مواد ، آنرا در یک قابلمه می ریزیم و روی حرارت قرار می دهیم.

زیر قابلمه شعله پخش کن قرار می دهیم تا مواد به جوش نیاید. پس از قرار دادن قابلمه روی حرارت باقیمانده روغن ، سفیده تخم مرغ و آبلیمو را به قابلمه اضافه می کنیم. حالا باید مواد را با یک قاشق چوبی به صورت متداوم مخلوط کنیم.

باید حدود نیم ساعت مواد را روی حرارت بسیار ملایم به صورت متداوم ( مانند غذاهایی مثل حلیم یاشله زرد ) هم بزنیم. باید حرارت به صورتی باشد که به هیچ وجه مایه شیرینی قل نزند و نجوشد. پس از ۳۰ دقیقه مایه را از روی حرارت بر می داریم و اجازه می دهیم در دمای محیط خنک شود.

نکته مهم این است که به هیچ وجه قابلمه را برای خنک شدن در یخچال قرار ندهید. در این مرحله فر را باید از قبل با حرارت ۱۷۵ درجه سانتیگراد روشن کنیم تا گرم شود. کف سینی فر یک کاغذ روغنی قرار می دهیم و مایه شیرینی را داخل قیف می ریزیم.

با یک ماسوره ساده شیرینی مواد را با فاصله از هم روی کاغذ روغنی می ریزیم. پس از اینکه تمام مایه را در سینی فر ریختیم ، سینی را داخل فر قرار می دهیم و حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه صبر می کنیم تا شیرینی ما کاملا طلایی شود.

پس از اینکه شیرینی ها بپزند روی آنها کمی ترک می خورد. پس از آماده شدن شیرینی ها ، آنها را کنار می گذاریم تا در دمای محیط خنک شوند. سپس به آرامی شیرینی ها را از روی کاغذ روغنی بر میداریم و داخل ظرف مورد نظر می چینیم و سرو می کنیم.

 

دیجی پروتئین