Top

باقلوا استانبولی

طرز تهیه باقلوا استانبولی خوشمزه

طرز تهیه باقلو به روش استانبولی سه مرحله دارد که در ادامه مطلب مراحل طرز تهیه آن را به صورت مجزا در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم.

مواد لازم شربت باقلوای استانبولی

شکر : 2 فنجان
آب : 2 فنجان
آب لیمو : 1 قاشق غذاخوری
دارچین : 1 قطعه

مواد لازم برای مغز باقلوای استانبولی

پودر پسته : 2 فنجان
گردوی خرد شده : 1 فنجان
میخک آسیاب شده : 1/8 قاشق چایخوری
شکر ریز دانه : ربع فنجان

مواد لازم برای خمیر باقلوا استانبولی

خمیر نازک باقلوا : 1 بسته

روش تهیه باقلوا استانبولی

ابتدا فر را بر روی دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم کنید. همه مواد لازم برای مغز باقلوا را در درون ظرفی مناسب بریزید و سپس مواد را در درون ظرف هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.

مخلوط کردن پودر گردو و شکر ریز دانه و پودر پسته
در مرحله بعدی طرز تهیه باقلوا استانبولی درون ظرف پیرکسی ( هر نوع قالب مورد نظرتان ) را با کمک کره ذوب شده چرب کنید و سپس با کمک قلم مو به 10 لایه از خمیر نازک باقلوا کره ذوب شده را بمالید و لایه های خمیر باقلوا را به صورت یکی یکی در درون قالب بر روی یکدیگر پهن کنید مواد مغز باقلوای استانبولی را بر روی خمیر های باقلوا بریزید و سطح آن ها را یکدست کنید 10 لایه دیگر از خمیر باقلوا را بر روی مواد مغز باقلوا قرار دهید و بین لایه های خمیر را کره بمالید.

ریختن مغز باقلوا بر روی لایه های خمیر نازک

سپس قسمت هایی از خمیر را که از ظرف پیرکس بیون زده است را ببرید و سپس روی همه سطح همه خمیر را کره بمالید و با کمک چاقوی تیزی لایه های فوقانی را به شکل لوزی برش دهید.

برش دادن خمیر باقلوا به شکل لوزی

سپس ظرف باقلوا را به مدت 60 دقیقه در درون فر قرار دهید اگر در این مدت مشاهده کردید که لایه های فوقانی باقلوا خیلی زود تعییر رنگ دادند بر روی ظرف فویل بکشید.

قرار دادن قالب باقلوا استانبولی در درون فر

 برای تهیه شربت باقلوا آب و شکر را با یکدیگر مخلوط کنید و بعد از این که آب به دمای جوش رسید دارچین و آب لیمو را به آن ها اضافه کنید و بعد از این که شکر در آب به خوبی در آب حل شد زیر قابلمه را خاموش کنید برای تهیه شربت باقلوا 10 دقیقه زمان کافی است بعد از مدت زمان ذکر شده زیر شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا شربت خنک شود.در مرحله آخر طرز تهیه باقلوای استانبولی بعد از 60 دقیقه ظرف باقلوا را از درون فر بیرون آورید و شربت را روی باقلوا ها را بریزید و سپس اجازه دهید باقلوا مقداری خنک شود و آن را به مدت 5 ساعت در درون یخچال قرار دهید تا شربت به خوبی جذب باقلوا شود.

ریختن شربت باقلوا بر روی خمیر باقلوا  روش تهیه باقلوای استانبولی

در این مطلب دستور پخت باقلوا استانبولی را به صورت مرحله به مرحله مشاهده کردید که امیدواریم از طرز تهیه این شیرینی خوشمزه در منزل نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده پخت شیرینی های متنوع و خوشمزه به بخش شیرینی پزی دیجی پروتئین  مراجعه نمایید.