Top

چیکن برگر فوق العاده عالی در منزل

مواد لازم برای تهیه سس مخصوص

  • سس مایونز : 1/2 پیمانه
  • سس کچاپ : یک قاشق غذاخوری
  • سس خردل : دو قاشق غذاخوری
  • روغن زیتون : دو قاشق غذاخوری

طرز تهیه چیکن برگر با روشی ساده در منزل

 برای تهیه چیکن برگر ابتدا در ظرف مناسبی مرغ خام چرخ کرده و پیاز را بریزید.
 
 
مخلوط کردن مرغ چرخکرده با پیاز
 
سپس نمک و سیر له شده و فلفل و سس خردل و سس کچاپ را به مرغ چرخ کرده اضافه کنید و مرغ چرخ کرده را به همراه این مواد ورز دهید تا مرغ حالت چسبندگی پیدا کند اگر مایه چیکن برگر حالت چسبندگی مناسب را نداشت یک عدد سفیده تخم مرغ به آن اضافه کنید.
 
دستور پخت چیکن برگر در خانه
 
در مرحله بعدی طرز تهیه چیکن برگر در تابه ای مناسب مقداری روغن بریزید و تابه را روی حرارت گاز قرار دهید تا روغن به خوبی داغ شود سپس از مخلوط مرغ به اندازه نارنگی بردارید و مایه را به قطر نیم سانتی متر پهن کنید و در روغن داغ سرخ نمایید و بقیه مایه مرغ برگر را هم به این روش سرخ کنید.
 
سرخ کردن چیکن برگر
برای تهیه سس مخصوص نیز سس کچاپ و سس مایونز و سس خردل و روغن زیتون را در ظرف مناسبی با یکدیگر مخلوط کنید و سپس این سس خوشمزه را برای ساندویچ چیکن برگر استفاده کنید.
در مرحله آخر دستور تهیه چیکن برگر نان باگت را از عرض برش دهید و در میان نان باگت مقداری سس بزنید و یک مرغ برگر سرخ شده را در نان باگت قرار دهید و سبزیجات دلخواه و خیار شور را در میان نان باگت قرار دهید.

 طرز تهیه چیکن برگر

در این مطلب با طرز تهیه مرغ برگر آشنا شدید که امیدواریم از تهیه این فست فود لذیذ نهایت لذت را ببرید. در صورت تمایل می توانید برای مشاهده آموزش پخت همبرگرهای مختلف به بخش انواع همبرگر مجله آرگا مراجعه کنید.

 

digiprotein.ir