Top

پیتزا کالزونه ایتالیایی پرطرفدار و متفاوت

طرز تهیه پیتزا کالزونه ایتالیایی

برای درست کردن پیتزا کالزونه یا همان پیراشکی پیتزایی باید ابتدا فر را بر روی دمای 180 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید تا به خوبی داغ شود. آرد را درون ظرفی ریخته و وسط آن را حالت یک گودی درست نمایید و خمیر مایه و نمک و شیر را به آن اضافه نمایید و خوب هم بزنید تا به خمیر تبدیل شود.

افزودن شیر به آرد

قرار دادن خمیر پیتزا در محلی گرم

در مرحله بعدی طرز تهیه پیتزا کالزونه روی خمیر بدست آمده را با پارچه ای تمیز بپوشانید و حدود دو ساعت آن را در مکانی گرم قرار دهید. پیاز را حلقه نمایید و گوجه ها را نیز پوست کنده و حلقه می کنیم.

ورقه کردن پیاز

ورقه نمودن گوجه فرنگی

سیر و کالباس را نیز ریز کنید. رب گوجه فرنگی و نمک و فلفل را با یکدیگر مخلوط نمایید و خوب هم بزنید.

حلقه حلقه نمودن کالباس

ریز کردن سیر

کف سینی را چرب کرده و خمیر را به دو قسمت مساوی تقسیم نمایید. نصفی از خمیر را درون سینی قرار داده و ترکیب آرد و رب را بر روی خمیر بمالید. گوجه های حلقه شده را بر روی خمیر قرار داده و سطح خمیر را با این گوجه ها پر نمایید و سپس روی آن نمک و آویشن و فلفل و نعناع را قرار دهید. در مرحله بعدی سیر و کالباس و قارچ و پنیر و پیاز را به مواد اضافه کنید. قسمت باقی مانده از خمیر را بر روی مواد قرار می دهیم و اطراف خمیرها را مرتب کرده و با چنگال یا قاشق دور تا دور آن را مرتب کنید.

روش پخت پیتزا کالزونه

در مرحله پایانی تهیه پیتزا کالزونه، روی پیتزا را با زرده تخم مرغ و شیر می پوشانیم و حدود 20 دقیقه آن را در مکانی گرم قرار دهید سپس آن را به درون فر منتقل کنید.

طرز تهیه پیتزا کالزونه بسیار خوشمزه

در این مطلب با طرز درست کردن پیتزا کالزونه بسیار خوشمزه و پرطرفدار ایتالیایی آشنا شدید که امیدواریم از این پیتزای خوشمزه و خوش طعم لذت برده باشید. در صورت تمایل برای آشنایی با دستور پخت انواع پیتزا کلیک نمایید.

digiprotein.ir