Top

پیتزا شیکاگو به سبک رستوران ها در آشپزخانه منزلتان

                        دیجی پروتئین

 

     توضیحات:

طرز تهیه پیتزا شیکاگو به سبک رستوران ها در آشپزخانه منزلتان

در این مطلب طرز تهیه پیتزا شیکاگو به همراه دستور تهیه خمیر مخصوص پیتزا شیکاگو را به شما کدبانوهای عزیز و گرامی به صورت مرحله به مرحله آموزش می دهیم.

پیتزا شیکاگو از انواع پیتزاهای خوشمزه است و در طرز تهیه پیتزا شیکاگو نسبت به سایر پیتزاها از پنیر پیتزا و خمیر پیتزا با ضخامت بیشتری استفاده می شود به همین دلیل است پیتزا شیکاگو طرفداران زیادی دارد.

پیتزا نیویورکی و پیتزا شیکاگو و پیتزا ایتالیایی از انواع پیتزاهای لذیذ و پرطرفدار هستند و اگر شما به پخت پیتزاهای مختلف در منزل علاقه مند هستید بهتر است از تهیه این نوع پیتزاها غافل نشوید.

طرز تهیه پیتزا شیکاگو

 •  

مواد لازم برای تهیه خمیر پیتزا شیکاگو

 • آرد : 2 و یک چهارم پیمانه تا 3 و یک چهارم پیمانه
 • مخمر : یک بسته
 • آب گرم : یک پیمانه
 • نمک : 1/4 قاشق چایخوری
 • روغن زیتون و یا روغن مایع : دو قاشق سوپخوری

طرز تهیه خمیر پیتزا شیکاگو

مخمر و نمک و 1 و یک چهارم آرد را درون ظرفی بزرگ با یکدیگر ترکیب کنید سپس آب و روغن را به مخلوط آرد بیفزایید و با کمک همزن برقی و با سرعت پایین مخلوط آرد را به مدت 30 ثانیه هم بزنید.

طرز تهیه خمیر پیتزا

توجه داشته باشید که در هنگام هم زدن مخلوط خمیر باید مواد چسبیده شده به کنارهای ظرف را به طور مداوم با کمک همزن بگیرید. خمیر پیتزا را مجددا به مدت سه دقیقه با سرعت بالا هم بزنید و به کمک قاشق از باقی مانده آرد به مایه خمیر اضافه کنید و آرد را با مایه خمیر مخلوط کنید.

خمیر پیتزا

در مرحله بعدی طرز تهیه خمیر پیتزا سطح صافی را آرد پاشی کنید سپس خمیر پیتزا را روی سطحی که آرد پاشی کرده اید قرار دهید و باقی مانده آرد را با دست به خمیر اضافه کنید و خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید تا نسبتا سفت شود و سطح آن ارتجاعی و نرم شود سپس خمیر را به 2 قسمت تقسیم کنید و روی آن را بپوشانید و خمیر را به مدت 20 دقیقه استراحت دهید.

خمیر مخصوص پیتزا شیکاگو

مواد لازم برای تهیه پیتزا شیکاگو

 • خمیر پیتزا : به مقدار لازم
 • سس پیتزا : به مقدار لازم
 • سوسیس خرد و سرخ شده : 150 گرم
 • قارچ ورقه ای خرد شده : 150 گرم
 • زیتون هسته گرفته و ورقه ای شده : 10 عدد
 • فلفل دلمه ای : یک عدد
 • کالباس خرد شده : 150 گرم
 • فلفل دلمه ای : یک عدد
 • پنیر پیتزا رنده شده : 150 گرم
 • ریحان و آویشن : به مقدار لازم
 • پنیر موزارلا تازه و مکعبی خرد شده : 125 گرم

طرز تهیه پیتزا شیکاگو

برای طرز تهیه پیتزا شیکاگو خمیر را با 500 گرم آرد آماده کنید و در فاصله ای که خمیر ور می آید مواد میانی پیتزا را آماده کنید.
برای تهیه سس پیتزا رب گوجه فرنی را با ریحان و آویشن و نمک و سیر رنده شده و آبلیمو و فلفل سیاه و روغن زیتون و یا روغن مایه ترکیب کنید می توانید برای تهیه سس مخصوص پیتزا از گوجه فرنگی و پیاز میکس شده نیز استفاده کنید.

طرز تهیه سس پیتزا
خمیر پیتزا را به 2 قسمت بزرگ و کوچک تقسیم کنید و با کمک وردنه نانوایی قسمت بزرگ تر خمیر را روی سطح صافی پهن کنید

باز کردن خمیر پیتزا با وردنه نانوایی

در این مرحله از طرز تهیه پیتزا شیکاگو خمیر پیتزا را درون قالب پیتزا به صورتی پهن کنید که خمیر هم کف قالب را بپوشاند و هم اطراف و دیواره های قالب پیتزا را بپوشاند و علاوه بر این خمیر پیتزا از دیواره های قالب حدود 1 تا 1.5 سانتی متر بالا بیاید سپس قسمت های اضافه خمیر را قیچی کنید.
در مرحله بعدی طرز تهیه پیتزا شیکاگو ابتدا مقداری از سس پیتزا را روی خمیر پیتزا بمالید سپس مقداری پنیر پیتزا روی سس بریزید و کالباس و قارچ و فلفل دلمه ای و زیتون و سوسیس را به صورت لایه لایه روی خمیر پیتزا قرار دهید و روی همه مواد را با کمک پنیر پیتزا بپوشانید سپس قسمت کوچکتر خمیر را روی تخته ای مناسب باز کنید و روی لایه اول خمیر بکشید به طوری که حدود 1 سانتی متر از خمیر پیتزا از لبه قالب بیرون بیاید سپس دور تا دور لایه خمیر پیتزا را به سمت داخل جمع کنید و روی سطح خمیر سوراخ هایی را به کمک چاقو ایجاد کنید و روی خمیر را به کمک باقی مانده سس پیتزا بپوشانید و پنیر پیتزا و پنیر موزارلا را روی سس پیتزا بریزید و قالب پیتزا را به مدت 45 دقیقه درون فر با درجه حرارت 190 تا 200 درجه سانتی گراد قرار دهید و اجازه دهید تا پیتزا درون فر به خوبی پخته شود.

مراحل تهیه پیتزا شیکاگو

در طرز تهیه پیتزا شیکاگو اگر در طول پخت پیتزا احساس کردید که رنگ سطح پیتزا تیره شده است با کمک ورقه آلومینیومی روی پیتزا را بپوشانید و اجازه دهید تا خمیر لایه زیرین مغز پخت شود. بعد از اینکه پیتزا پخته شد 10 دقیقه صبر کنید تا پیتزا شیکاگو خنک شود سپس آن را از قالب جدا کنید.

پیتزا شیکاگو  پیتزا شیکاگو خوشمزه

در طرز تهیه پیتزا شیکاگو از پنیر پیتزا و سس زیادی استفاده می شود همچنین می توانید برای پخت این پیتزا به جای سوسیس از گوشت چرخ کرده و ادویه و پیاز استفاده کنید.

 

                                              digiprotein.ir