Top

سالاد ماکارونی کم چرب

سالاد ماکارونی کم چرب

 

سالاد ماکارونی از غذاهای محبوب همه است که چون ماده اصلی آن پاستاست به خودی خود غذایی کامل حساب می‌شوداما به دلیل اینکه معمولاً سسسالاد ماکارونی با مایونز تهیه می‌شود، غذای چرب و سنگینی می‌شود و شاید بهتر باشد از مصرف زیاد آن خودداری کنیماما در سالاد ماکارونی کم چرب به جای سس مایونز از ماست استفاده می‌شود که سالم‌تر است و به مراتب چربی کمتری داردهمچنین به عنوان چاشنی از شوید استفاده می‌شود که بسیار برای سلامتی مفید است و چربی را کاهش می‌دهد.

 

سالاد با ماست یونانی

 

سالاد ماکارونی کم چرب خیلی سریع و راحت تهیه می‌شود و می‌توانید آن را تا چند روز در ظرف در بسته در یخچال نگهداری کنید و هر وقت میل داشتید آن را به عنوان ناهار یا شام صرف کنید.

 

طرز تهیه: ابتدا پاستا فرمی را طبق دستور نوشته شده روی بسته‌بندی آن بپزید.

 

در مدتی که پاستا پخته می‌شود، خرد کردنی‌ها را خرد کنید و سس سالاد را آماده کنیدبرای تهیه سس، ماست چکیده را در کاسه‌ای بریزیدآبلیمو، سرکه، شوید خشک و نمک و فلفل را اضافه کنید و به خوبی با هم مخلوط نمایید تا سس یکدستی حاصل شودطعم سس را بچشید و اگر لازم بود ادویه‌ها را تنظیم کنید.

 

وقتی پاستا آماده شد آن را زیر آب سرد بگیرید و به خوبی آبکش کنید و در ظرف بزرگی بریزیدحال، پیاز، پنیر، خیار و گوجه خرد شده را اضافه کنیدمی‌توانید به جای گوجه معمولی گوجه زیتونی استفاده کنید و آنها را از وسط نصف کنیداگر مایل هستید تعدادی زیتون را از وسط نصف کنید، اگر هسته دارند هسته‌ها را خارج کنید و به سالاد اضافه کنید.

 

 
 
 
سالاد ماکارونی فوری

در آخر سس ماست را روی سالاد بریزید و خوب مخلوط کنید تا سالاد را به خوبی بپوشانداگر مایل باشید می‌توانید قبل از سرو کمی دیگر شوید روی سالاد بریزید.

 

سالاد ماکارونی

 

نکتهاگر می‌خواهید سالاد کمی چرب‌تر باشد می‌توانید یکی دو قاشق سس مایونز هم استفاده کنید.

– همچنین می‌توانید از سس ماست آماده یا سس ماست و سبزیجات هم برای سرو سالاد ماکارونی کم چرب استفاده کنید.

 

               دیج پروتئین