Top

سالاد تبوله گل کلم

سالاد تبوله گل کلم

 

سالاد تبوله گل کلم یکی از کم کالری‌ترین غذاهایی است که می‌توانید تهیه کنیدبا خوردن این سالاد خود به خود احساس نشاط، سرزندگی و شادابی به شما دست می‌دهدمخلوط گل کلم، گوجه، جعفری و گشنیز با آبلیمو و کمی ادویهچه چیزی بهتر و سالم‌تر از این؟ در کل گل کلم از سبزیجاتی است که در همه رژیم‌های لاغری سفارش می‌شودچون بسیار کم کالری است و در ضمن سیر کننده هم هستاما استفاده از این گیاه فوق‌العاده فقط مختص کسانی که می‌خواهند وزن کم کنند نیست.بلکه بقیه هم می‌توانند در کنار غذاهای دیگر برای سلامتی آن را در رژیم غذایی خود جا دهندسالاد تبوله گل کلم هم می‌تواند یک شام خیلی سبک باشد و هم می‌تواند در کنار غذاهای دیگر به عنوان دورچین سرو شود.فقط کافی است یک نگاه به جدول ارزش غذایی سالاد تبوله گل کلم بیاندازید تا متقاعد شوید هفته ای یک بار آن را تهیه و مصرف کنید.

 

طرز تهیه: گل کلم را بشویید و ساقه و برگهای آن را جدا کنیدسپس کل دسته گل کلم را رنده کنیدمی‌توانید این کار را با دست و با استفاده از رنده معمولی انجام دهید یا این که از غذاساز استفاده کنید که خیلی سریع‌تر و راحت تر خواهد بودگل کلم رنده شده را در کاسه بزرگی بریزید.

 

گل کلم رنده شده

 

گوجه را به صورت نگینی خرد کنیدگشنیز و جعفری را نیز روی تخته بگذارید و خوب خرد کنیدحال گوجه، گشنیز و جعفری را روی گل کلم رنده شده بریزید.آبلیمو، پودر سیر، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب هم بزنیدسالاد را بچشید و در صورت لزوم مقدار چاشنی‌ها را تنظیم کنید.

تبوله گل کلم

 

سالاد تبوله گل کلم آماده استنوش جان!

 

نکتهدر صورت استفاده از رنده غذاساز می‌توانید گشنیز و جعفری را نیز با گل کلم داخل غذاساز بریزید و دیگر آن‌ها را خرد نکنید.

 

digiprotein.ir