Top

خیار قایقی با سالاد تن ماهی

خیار قایقی با سالاد تن ماهی

 

خیار قایقی ها ظرف‌هایی از جنس خیار هستند که سالاد تن ماهی داخل آنها قرار می‌گیرد و می‌شود آنها را به شکل‌های مختلف هیجان انگیزی تزیین کردسالاد تن ماهی هم یک ترکیب خوشمزه و مقوی است که احتیاج به مواد زیادی نداردکافی است سبزیجات مختلف را خرد کنید و با تن ماهی و سس تهیه شده از ماست چکیده مخلوط کنیدمی‌توانید از هر سبزیجاتی که دوست دارد و در منزلتان موجود هست داخل سالاد استفاده کنیدتهیه خیار قایقی با این سالاد تن ماهی وقت خیلی کمی از شما می‌گیرد و در ضمن بچه‌ها را تشویق به خوردن ماهی می‌کند.

 

طرز تهیه: برای تهیه سالاد تن ماهی، ابتدا سبزیجات را خرد کنیدفلفل دلمه‌ای و ساقه کرفس را خرد کنید سپس پیازچه را هم با ساقه تکه تکه کنید و به آن اضافه نمایید.

 

سبزیجات خرد شده

 

برای تهیه سس سالاد، در ظرف کوچکی ماست چکیده را به خوبی با آب لیمو، نمک، فلفل، پودر سیر و پیاز خشک مخلوط کنیددو کنسرو تن ماهی را باز کنید، روغن آنها را بگیرید و سپس آنها را روی سبزیجات بریزیدسس سالاد آماده شده در مرحله قبلی را هم اضافه کنید.

 

سس سالاد تن ماهی

 

سالاد را به خوبی هم بزنید تا سس به همه قسمت‌ها برسد سپس روی ظرف سالاد را بپوشانید و آن را چند ساعت در یخچال قرار دهید تا خنک شود و طعم‌ مواد مختلف به خوبی با هم ترکیب شود.

سالاد تن ماهی

 

برای تهیه خیار قایقی، خیارها را پوست بکنید و به صورت طولی از وسط نصف کنیدبا یک قاشق وسط خیارها را خالی کنید آنها را به شکل قایق درآوریدموقع سرو، با استفاده از یک اسکوپ ساز کوچک، سالاد تن ماهی را به صورت توپ‌های کوچک درآورید و آن‌ها را در خیارهای قایقی بچینید.

 

 
 
 
طرز تهیه چیکن سالاد کنجدی | سالاد کم کالری مقوی

سالاد خیار قایقی

 

نکتهبرای تزیین بیشتر سالاد می‌توانید با خلال دندان برای قایق‌ها پرچم درست کنید و دو عدد چوب شور را به عنوان پارو کنار قایق‌ها قرار دهید.

 

سالاد قایقی

 

بهتر است نزدیک به زمان سرو، سالاد تن ماهی را داخل خیار قایقی بریزید در غیر این صورت ممکن است آب تن ماهی خارج شود و سالاد آب بیاندازد.

 

                digiprotein.ir