Top
لاشه کامل گاو تازه عمده

لاشه کامل گاو تازه عمده

      

 

                            § توضیحات دیجی پروتئین راجع  به محصول §
  نام   کامل  محصول§ لاشه  گاو ماده (تلیسه)تازه
 شرح مختصرمحصول §  این محصول از گوشت  گاو ماده تلیسه یک دست  میباشد 
تاریخ مصرف محصول§ از زمان تولید به صورت تازه 72 ساعت در دمای 0 الی 4 درجه سانتی گراد، و پس از انجماد 9 ماه در دمای 18- درجه سانتی گراد است 
بسته بندی  محصول  § بسته بندی این محصول در نایلکس یا سبد ویا به صورت کارتنی اما دارای لیبل تاریخ ومکان بسته بندی میباشد
موارد مصرف محصول§برای تمامی مراکز پخت و آشپز خانه ها (کترینگ تهیه غذا) رستوران باغ تالار  ودر بعضی موارد ادارجات دولتی وخصوصی برای افراد تحت حمایتشان ومسافر خانه های درجه یک و هتلهای*5 میباشد
  ویژگیهای محصول  § از ویزگیهای این محصول به کیفیت و ضمانت مرجوعی آن میتوان اشاره کرد

روش ارسال محصول§ روش ارسال محصول بسته به مقداروزن سفارش محصول با  ماشینهای مجهز  دیجی پروتئین  میباشد 

لازم به ذکر است که قیمت های  درج شده در سایت و حداقل فروش برای این محصول (500 کیلوگرم )در نظر گرفته شده است  در صورت امکان  یک روز قبل با مسئول فروش آقای شاهین به شماره تماس 09361213118  هماهنگیهای لازم را بعمل آورید 

                                                                                                با تشکر      بازرگانی دیجی پروتئین 

        

 


قیمت: 290000 تومان

گوشت گاو - ترکیب ، مقدار کالری و خواص مفید

 
 

گوشت گاو گوشت گاو است که تحت روش های مختلف فرآوری از جمله گرما قرار می گیرد. غذاهای زیادی از این محصول تهیه می شود: اول و دوم ، تنقلات ، سوسیس و سایر موارد. گوشت گاو یک گوشت شگفت انگیز است که در صورت استفاده متوسط ​​و مناسب ، مزایای زیادی برای بدن انسان به همراه دارد. گوشت مخصوصاً برای کسانی مفید است که از این شکل پیروی می کنند و ورزش می کنند. برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی ، باید از میزان کالری محصول و موارد منع مصرف آن آگاه باشید. در این مورد و همچنین موارد دیگر از مقاله ما خواهید آموخت.

محتوای کالری گوشت گاو

گوشت گاو یکی از کم کالری ترین انواع گوشت به حساب می آید ، اما مقادیر انرژی آن متفاوت است. این دو دلیل دارد:

 • تعداد کالری که تحت تأثیر بخشی از لاشه گرفته می شود (سینه ، فیله ، ران ، گردن ، مواد زائد و غیره) تحت تأثیر قرار می گیرد.
 • گوشت تحت چه روش عملیات حرارتی قرار گرفت (خورشت ، جوش ، پخت ، سرخ کردن).

بیایید در مورد همه چیز به ترتیب صحبت کنیم. لاشه گاو یا گاو نر به روش های مختلف در تمام کشورهای جهان بریده می شود. در کشور ما ، آنها را به قطعات زیر تقسیم می کنند: گردن ، سینه ، لبه نازک و ضخیم ، گچ (کمر) ، فیله ، صفاقی (پهلو) ، تیغه شانه ، برجستگی ، ران ، پهلو ، برجستگی ، ساق. این قسمتهای لاشه در سه درجه طبقه بندی می شوند:

 1. کلاس اول - سینه و پشت ، چوبه دار ، چوبه دار ، گچ بری ، گچ بری. به این درجه بالاترین نیز گفته می شود.
 2. کلاس دوم - شانه ها و تیغه های شانه و همچنین پهلو.
 3. کلاس سوم - ساق جلو و عقب

© bit24 - stock.adobe.com

چنین گوشتی لاغر (کاملا بدون چربی) ، کم چرب ، چرب است. همانطور که قبلاً ذکر شد ، میزان کالری تمام قسمتهای لاشه متفاوت است. در جدول زیر می توانید با تعداد کل کالری و شاخص های مقدار انرژی تکه های تازه آشنا شوید.

 
قسمت خام لاشه کالری در هر 100 گرم مقدار انرژی (BZHU)
لگن 190 کیلو کالری 34 گرم پروتئین ، 4 گرم چربی ، 9.7 گرم کربوهیدرات
گل ناز 182 کیلو کالری 19.7 گرم پروتئین ، 11 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
شانک 196 کیلوکالری 18 گرم پروتئین ، 7 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
سینه بند 217 کیلو کالری 19 گرم پروتئین ، 15.7 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
رامپ 218 کیلو کالری 6.6 گرم پروتئین ، 16 گرم چربی ، 0.4 گرم کربوهیدرات
کتف 133 کیلوکالری 18.7 گرم پروتئین ، 6.5 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
رامپ 123 کیلوکالری 20 گرم پروتئین ، 4.5 گرم چربی ، 0.2 گرم کربوهیدرات
دنده 236 کیلو کالری 16.4 گرم پروتئین ، 19 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
لبه ضخیم 164 کیلوکالری 19 گرم پروتئین ، 10 گرم چربی ، 0.5 گرم کربوهیدرات
لبه نازک 122 کیلو کالری 21 گرم پروتئین ، 4 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
فیله 200 کیلوکالری 5/23 گرم پروتئین ، 7/7 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
گردن 153 کیلوکالری 18.7 گرم پروتئین ، 8.4 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
مغز استخوان 230 کیلوکالری 10 گرم پروتئین ، 60 گرم چربی ، 20 گرم کربوهیدرات
ریه ها 92 کیلو کالری 16 گرم پروتئین ، 2.5 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
مغز 124 کیلو کالری 11.7 گرم پروتئین ، 8.6 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
کبد 135 کیلو کالری 20 گرم پروتئین ، 4 گرم چربی و کربوهیدرات
کلیه 86 کیلو کالری 15 گرم پروتئین ، 2.8 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
یک قلب 96 کیلوکالری 16 گرم پروتئین ، 5.5 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات
زبان 146 کیلو کالری 12 گرم پروتئین ، 10 گرم چربی ، بدون کربوهیدرات

همانطور که می بینید ، واقعاً یک تفاوت وجود دارد و در بعضی موارد قابل توجه است. به عنوان مثال ، چنین احشا مغز استخوان نسبت به فیله گوشت گاو ، ساق پا ، ران ها ، بریان مقوی تر است. میزان کالری قسمتهای مختلف بسته به نوع پخت آنها متفاوت است: در اجاق گاز پخته ، کباب پز ، خورشت با سبزیجات در تابه ، پختن داخل فر با فویل یا آستین ، بخار و غیره. حتی در پخت و پز با نمک یا بدون نمک و همچنین در انتخاب قطعه تفاله تمیز یا استفاده از گوشت روی استخوان تفاوت وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال ، 100 گرم فیله خام حاوی 200 کیلوکالری ، آب پز (آب پز) - 220 ، خورشتی - 232 ، سرخ شده - 384 ، اما پخته شده - 177 ، در بخار (بخارپز) - 193 است. تفاوت در این مورد کم است ، اما در اینجا به صورت دودی ، خشک و خشک تعداد کالری قابل توجهی افزایش می یابد: فیله دودی حاوی 318 کیلو کالری ، تند - 410 ، خشک - 292 است. بنابراین ، هنگام محاسبه کالری گوشت گاو ، باید توجه داشته باشید که کدام قسمت انتخاب شده و چگونه پخته می شود. این دو نکته در محاسبه مقدار انرژی گوشت مهم است.

ترکیب شیمیایی و استفاده از محصول

فواید گوشت گاو به دلیل ترکیب غنی شیمیایی آن است. این ماده حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی ، عناصر میکرو و ماکرو ، اسیدهای آمینه و سایر مواد فعال بیولوژیکی است. ترکیب گوشت گاو حاوی ویتامین های زیر است: A ، E ، C ، K ، D. ویتامین های گروه B در گوشت قرمز با طیف گسترده ای نشان داده می شوند: B1 ، B2 ، B3 ، B4 ، B5 ، B6 ، B9 ، B12.

 

مقدار کافی در گوشت گاو و اسیدهای آمینه: گلوتامیک ، آسپارتیک ، تریپتوفان ، لیزین ، لوسین ، ترئونین ، متیونین ، سیستین ، فنیل آلانین ، آلانین ، گلیسین ، پرولین ، سرین. گوشت گاو سرشار از میکرو عناصر مفید (آهن ، ید ، فلوئور ، مس ، نیکل ، کبالت ، مولیبدن ، کروم ، قلع ، روی ، منگنز) و عناصر ماکرو (پتاسیم ، کلسیم ، منیزیم ، کلر ، سدیم ، گوگرد ، فسفر) است.

© آندری استاروستین - stock.adobe.com

این مواد به صورت جداگانه تأثیر مفیدی بر روی قسمت های خاصی از بدن دارند و در ترکیب ، سلامت کلی را بهبود می بخشند. گوشت گاو محصولی دلچسب ، مقوی و کم کالری است. اصلی ترین خاصیت مفید این گوشت وجود پروتئین حیوانی کامل در ترکیب است که به راحتی قابل هضم است. به همین دلیل ، ورزشکاران حرفه ای و فقط افرادی که سعی در حفظ فرم خود دارند ، گوشت گاو را ترجیح می دهند. پروتئین حیوانی به اشباع سلولهای بدن انسان با اکسیژن کمک می کند. بیشترین پروتئین در قسمت فیله لاشه وجود دارد. در همین زمان ، چربی بسیار کمی در گوشت قرمز وجود دارد: در گوشت گاو حتی کمتر از مرغ است ، و حتی در گوشت خوک و گوشت بره بیشتر است.

بیایید اکنون در مورد اثرات مثبت ویتامین های موجود در گوشت گاو بیشتر صحبت کنیم. چه فوایدی دارند؟ چه تاثیری روی بدن دارند؟

خواص مفید گوشت قرمز به دلیل ترکیب ویتامین به شرح زیر است:

 1. ویتامین A یک دستیار وفادار در حل مشکلات بینایی است. این ماده مانند ویتامین C یک آنتی اکسیدان طبیعی است که تأثیر مثبتی بر وضعیت سیستم ایمنی بدن دارد. ویتامین A اثر مفیدی بر سیستم عصبی دارد ، در برابر افسردگی ، بی خوابی ، استرس مقاومت می کند ، بر پوست و وضعیت ناخن ها و موها تأثیر مثبت دارد.
 2. ویتامین های گروه B - بر کلیه ارگان ها و سیستم ها تأثیر می گذارد بدون تأثیر مفید بر روی سیستم های عصبی ، قلبی عروقی ، ایمنی ، گردش خون انجام نمی شود. ترکیبات به بدن بار انرژی و نشاط می بخشد. نه تنها وضعیت جسمی فرد بهبود می یابد ، بلکه وضعیت روانی نیز بهبود می یابد ، فرد احساس افزایش قدرت و تمایل به داشتن یک سبک زندگی فعال می کند.
 3. ویتامین سی یک محافظت قابل اعتماد در برابر ویروس ها و باکتری ها است. این آنتی اکسیدان از ورود میکروب ها به بدن جلوگیری می کند. برای اینکه سلامتی قوی باشد و فرد به بیماری های عفونی مبتلا نشود ، توصیه می شود ویتامین C مصرف کنید.
 4. ویتامین دی - برای استحکام استخوانها ، عضلات و دندانها لازم است. به خصوص برای کودکان در طول دوره رشد و نمو بدن لازم است. ویتامین D هماهنگی حرکات را بهبود می بخشد ، اثر آرام بخشی بر روی سیستم عصبی دارد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.
 5. ویتامین های E و K - بر عملکرد سیستم گردش خون تأثیر می گذارد ، لخته شدن خون را بهبود می بخشد و رگ های خونی را گشاد می کند. آنها همچنین هورمون ها را در زنان بازیابی می کنند و قدرت را در مردان بهبود می بخشند. ویتامین E همان چیزی است که زوجینی که می خواهند بچه دار شوند به آن نیاز دارند. برای زنان ، این ماده برای عادی سازی چرخه قاعدگی توصیه می شود.
 

نه تنها ویتامین ها ، بلکه عناصر خرد و کلان موجود در گوشت گاو نیز بر سیستم عصبی تأثیر مفیدی دارند. در ترکیب ، این مواد تأثیر مثبتی دارند: خطر افسردگی ، روان رنجوری ، بی خوابی و سایر اختلالات خواب شناختی کاهش می یابد. میکرو عناصر استرس را خنثی می کنند ، اثر آنها را بر روی بدن کاهش می دهند ، در برابر محرک های خارجی مقاومت می کنند و درک آرام جهان اطراف را ایجاد می کنند.

گوشت گاو یک ماده پیشگیری کننده برای تصلب شرایین است. از ظروف گوشت قرمز توصیه می شود برای تقویت دیواره رگهای خونی استفاده شود ، که به مبارزه با اختلالات قلبی کمک می کند. ترکیباتی که گوشت گاو را تشکیل می دهند ، کلسترول غیر ضروری را از بدن خارج می کنند. آنها سطح اسیدیته معده را که برای عملکرد کلیه اعضای دستگاه گوارش مهم است ، نرمال می کنند.

کار لوزالمعده ، معده ، روده ها مرتب می شود ، مشکلاتی مانند یبوست ، اسهال ، نفخ شکم و نفخ شکم می کند. موادی که در ترکیب گوشت گاو هستند با بیماری های عفونی مقابله می کنند ، به همین دلیل ظروف تهیه شده از این گوشت قرمز به افرادی که دوره نقاهت بیماری ، جراحت و جراحی را دارند توصیه می شود.

همانطور که می بینید ، فواید گوشت گاو برای سلامتی بسیار زیاد است. هیچ سیستم یا ارگانی وجود ندارد که تحت تأثیر ویتامین ها و سایر مواد مفید موجود در این محصول قرار گیرد. اندام های بینایی ، استخوان ها ، ناخن ها ، دندان ها ، مو ، سیستم ایمنی ، عصبی ، گردش خون ، قلب و عروق ، سیستم های غدد درون ریز - همه این موارد با استفاده از انواع مختلف گوشت گاو آب پز (آب پز) ، خورشتی ، پخته شده و تند تقویت شده و بهبود می یابد ، سینه ، کبد ، کلیه ، مغز استخوان).

 

مضر برای گوشت و موارد منع مصرف

علی رغم این واقعیت که گوشت گاو یک محصول مغذی و سالم است ، مانند هر گوشتی دارای خواص مضر و همچنین موارد منع مصرف است. گوشت قرمز فواید زیادی برای سلامتی به همراه دارد ، اما پرخوری فقط به عواقب منفی منجر خواهد شد. نکته اصلی این است که بدانید چه زمانی باید متوقف شوید. هر چند وقت یک بار می توانید محصول را بخورید؟ مصرف روزانه گوشت گاو 150 گرم است - این میانگین است. در همان زمان ، مردانی که مشغول کار بدنی هستند می توانند مقدار آن را 30-50 گرم افزایش دهند اما در پایان ، مصرف گوشت گاو در هفته نباید بیش از 500 گرم باشد.

در غیر این صورت ، نمی توانید از تجمع سموم و باکتری های پوسیدگی در روده بزرگ جلوگیری کنید. این اتفاق به این دلیل اتفاق می افتد که معده قادر به هضم گوشت اضافی نیست و روده ها قادر به حذف آن نیستند. در نتیجه ، فعالیت حیاتی باکتریهای مضر منجر به سنتز اسکاتول ، کرسول ، پوترسین ، فنل و سایر محصولات پوسیدنی مواد غذایی حاوی مقدار زیادی پروتئین حیوانی می شود. سموم حاصل نه تنها برای روده ها سمی می شوند ، بلکه بر دیواره های آن تأثیر منفی می گذارند ، بلکه در سراسر بدن پخش می شوند و اندام های داخلی را تحت تأثیر قرار می دهند.

مصرف بیش از حد پروتئین در گوشت گاو منجر به سو mal عملکرد نه تنها دستگاه گوارش ، بلکه کلیه و کبد نیز می شود. پرخوری گوشت قرمز می تواند:

 • تحریک در کار قلب.
 • سطح کلسترول خون را افزایش دهید
 • تضعیف سیستم ایمنی بدن
 • منجر به تشکیل سنگ کلیه می شود.
 • باعث بیماری عروقی شود
 • منجر به فرآیندهای التهابی در پانکراس و کبد شود.
 • خطر ابتلا به سرطان را افزایش می دهد.

همچنین ، دانشمندان بازهای پورین را در گوشت گاو پیدا کرده اند - مواد آلی ، که به دلیل آنها اسید اوریک مضر در بدن تجمع می یابد. این ترکیب به ایجاد ورم کلیه ، استئوکندروز و نقرس کمک می کند. اگر گوشت گاوهایی را که به طور نامناسب پرورش داده شده اید بخورید ، گوشت گاو می تواند مضر باشد.

برای محافظت از گاو یا گاو نر در برابر بیماری ها و افزایش وزن حیوان ، آنتی بیوتیک و هورمون در رژیم غذایی آن وارد می شود. سپس این گوشت به قفسه های فروشگاه برخورد کرده و در رژیم غذایی ما قرار دارد. بنابراین ، حتما کیفیت محصول خریداری شده را بررسی کنید و آن را فقط از فروشندگان معتبر خریداری کنید.

موارد منفی برای گوشت گاو وجود دارد:

 • آلرژی به گوشت قرمز ؛
 • نقرس در مرحله حاد ؛
 • هموکروماتوز بیماری همراه با تجمع آهن در بافتهای بدن است.

در صورت وجود این شاخص ها ، بهتر است از استفاده از گوشت گاو خودداری کنید یا مقدار مصرف آن را کاهش دهید ، اما تنها پس از مشورت با پزشک معالج. بنابراین ، اگر بیش از حد معمول مصرف گوشت باشید ، گوشت قرمز می تواند مضر باشد. بنابراین گوشت گاو آب پز ، خورشتی ، پخته (ساده یا مرمر) فقط مفید است ، میزان غذای مصرفی را کنترل کنید.

گوشت گاو برای کاهش وزن و تغذیه ورزشی

ورود گوشت گاو به رژیم غذایی به منظور کاهش وزن یا به عنوان یکی از عناصر تغذیه ورزشی تصمیم بسیار خوبی است ، زیرا این محصول دارای بسیاری از خواص مفید است. گوشت قرمز گاو یکی از کم کالری ترین است ، بنابراین استفاده از آن برای افرادی که می خواهند از شر چند پوند اضافی خلاص شوند توصیه می شود.

در این زمینه ، گوشت گاو مفیدتر از مرغ است. به همین دلیل ، گوشت قرمز پایه مناسب پروتئین برای ناهار یا شام است. فقط باید محصول را با سبزیجات تکمیل کنید - و وعده غذایی سالم ، متعادل و غنی از مواد مغذی خواهد بود. چنین غذایی احساس سیری ایجاد می کند ، متابولیسم را عادی می کند و در مبارزه با اضافه وزن به یک دستیار وفادار تبدیل می شود.

© Mikhaylovskiy - stock.adobe.com

چرا گوشت گاو به طور خاص برای تغذیه رژیم غذایی توصیه می شود؟ پاسخ ساده است: این نوع گوشت کم چرب است و به هیچ وجه کربوهیدرات وجود ندارد. در عین حال ، این محصول سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی است که فرآیندهای متابولیک را در بدن بهبود می بخشد ، که منجر به خلاص شدن از وزن اضافی می شود. سوزاندن چربی با مصرف پروتئین طبیعی سریعتر اتفاق می افتد که به راحتی قابل هضم است.

نکته اصلی این است که گوشت را به درستی بپزید. بهتر است آن را بجوشانید ، بپزید یا آن را بپزید ، زیرا در این حالت مواد مفید در ترکیب حفظ می شوند. علاوه بر این ، پس از چنین عملیات حرارتی ، مقدار کالری موجود در محصول کم است.

مشاوره اگر امیدوارید با گوشت گاو وزن کم کنید ، آن را مخصوصاً در روغن سرخ نکنید. اول اینکه مضر است و ثانیا کالری گوشتی که به این روش پخته می شود بسیار بیشتر از گوشت آب پز ، خورشت یا پخته است. میزان کالری گوشت گاو سرخ شده تقریباً دو برابر گزینه های عملیات حرارتی ذکر شده است.

گوشت گاو توسط ورزشکاران و بدنسازان ارزشمند است. این به دلیل ترکیب گوشت است. ویتامین ها و آمینو اسیدها برای بازیابی قدرت پس از اعمال جسمی سنگین و رشد توده عضلانی مورد نیاز است. ویتامین B12 ، پروتئین ، آهن ، روی ، اسید فولیک ، کلسیم - اینها موادی هستند که به افزایش سریع وزن عضلات کمک می کنند. همچنین ، گوشت قرمز سرشار از کراتین است ، که خواص مثبتی که همه ورزشکاران از آن شنیده اند. به همین دلیل ، متخصصان تغذیه به افرادی که مایل به عضله سازی هستند توصیه می کنند که به ازای هر کیلوگرم از بدن 1-2 گرم گوشت گاو بخورند.

ورزشکاران و بدنسازان بهتر است بر روی چنین قسمت هایی از لاشه تمرکز کنند: فیله ، پشت ، فیله. اولی بخارپز یا پختن در کوره بهتر است ، زیرا این گوشت سخت تر است و دوم و سوم آن باید بجوشد یا کباب شود ، زیرا فیله و پشت نرم ترین قطعات هستند.

نتیجه

گوشت گاو گوشتی است با خواص غذایی برجسته و ترکیب غنی از عناصر مفید. محصولی که به درستی تهیه شود ، انرژی و قدرت را در بدن شارژ می کند ، که مخصوصاً برای کسانی که از این شکل پیروی می کنند یا به طور حرفه ای درگیر ورزش هستند بسیار مهم است. گوشت گاو نه تنها سالم است ، بلکه خوشمزه است. چنین گوشتی باید در رژیم غذایی وجود داشته باشد.

 


                                                                   www.digiprotein.ir 

 

 

مقایسه مواد مغذی در 100 گرم

 • پروتئین 15.6
 • آهن 20
 • کلسترل 19
 • انرژی 90
 • چربی 83
 • کالری 231
 • کربوهیدرات .29
 • امگا3 50
 • امگا6 40
 • فیبر .459
 • آب 70
 • چربی ترانس 45

نظرات کاربران

نظر بدهید